O nás & novinky

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

Novinky

SPECTRUM

13. 4. 2022

Máme novinku! Kupáž odrůdy Sauvignon Blanc z našich nejlepších viničních tratí.

Dostali jsme dárek

17. 12. 2021 Dostali jsme dárek
Dostali jsme malý dárek! Pokud hledáte skvělý sekt nebo champagne, vždy vám poradíme.

Nový ročník Průvodce nejlepších vín ČR právě dorazil

15. 12. 2021 Nový ročník Průvodce nejlepších vín ČR právě dorazil

3. ročník po sobě jsme obhájili vítěze v kategorii TOP 3 Sauvignon v Průvodci nejlepších vín ČR. To jsou přesně ty chvíle radosti pro všechny ve vinařství a závazku do dalších let. DĚKUJEME!

 

Knihu Nejlepší vína České republiky - Průvodce 2021-2022 můžete objednat na www.w-d.cz

Máme ohodnocený další ročník v Robert Parker Wine Advocate

13. 8. 2021 Máme ohodnocený další ročník v Robert Parker Wine Advocate
Whoa! Máme PARKERA! Máme více bodů než minulý rok! Máme více ohodnocených vín! Po několika měsících čekání máme výsledky.
 
A víte, co je super? Že Česká republika rozšiřuje své řady ohodnocených vín Robert Parker Wine Advocate. Velká gratulace míří do Vinařství Krásná hora! Máme radost!

Renaissance. Naše nová vlajková loď.

28. 7. 2021 Renaissance. Naše nová vlajková loď.
Sebezlepšování nikdy nekončí. Svět kolem nás se víc a víc specializuje a já se o to snažím ve víně. Renaissance je posun v lidském vnímání. Ve vnímání různorodosti odrůdy Sauvignon Blanc jaká až může být.
 
Myšlenka vyčerpat všechny možnosti, jak z vína získat maximum charakteru tady byla už dávno před první Renaissance. S ročníkem 2020 máte možnost ochutnat něco naprosto unikátního. 1100 kusů individuality.

Vinařství Fabig roste v minimalistickém stylu od Ječmen–Caha architekti

16. 7. 2021 Vinařství Fabig roste v minimalistickém stylu od Ječmen–Caha architekti

Děkujeme za zmínku na Archspace.cz! Článek shrnující dokončení další etapy rozšíření vinařství si můžete přečíst ZDE.

Magnum rozhovor na GourmetSpirit

18. 5. 2021 Magnum rozhovor na GourmetSpirit

Tento rozhovor na GourmetSpirit vyšel přesně před měsícem a já ho pořádně přečetl až dnes. Tak dlouhý byl :) Vlastně celý rozhovor a následné čtení byla pro mě tak trochu retrospektiva toho, co se za poslední roky událo. Koho zajímají naše novinky, tak i to je nakousnuto. Zkrátka, jestli máte rádi Sauvignon, doporučuji připravit k večeři chřest, otevřít nějakou super láhev a věřím, že s následujícími větami ten den bude zase o kousek příjemnější. Dobrou chuť!

Sekty na Podkorkem.cz

1. 2. 2021 Sekty na Podkorkem.cz

Sekt? Tak tomuto tématu se věnoval Mikuláš z Podkorkem.cz Přečíst si můžete názory na toto téma od několika vinařů a proběhl i menší test několika moravských sektů. Děkujeme za hodnocení! :)

Sekt Sauvignon Blanc 2018

29. 11. 2020 Sekt Sauvignon Blanc 2018

Naše novinka konce roku 2020, na kterou jsem se dlouho těšil. Pro mě osobně velká výzva a po 26 měsících od zpracování hroznů máme výsledek. Sekt z odrůdy Sauvignon Blanc vyroben tradiční metodou kvašením v lahvi. Elegantní a jemná záležitost. Degorzáž po 18 měsících zrání na kalech. Připraveno potěšit Vás.

 

A děkuji vám všem, kteří jste věřili v dobrý výsledek a předobjednávali i několik měsíců předem! Sekt už je na cestě k vám...

Nový ročník knihy Nejlepších vín ČR 2020-2021

18. 11. 2020 Nový ročník knihy Nejlepších vín ČR 2020-2021
WOW! S napětím jsem čekal na výsledky knihy nového ročníku Nejlepších vín ČR a právě nám je zaslali z Wine & Degustation. Obhájit 3 hvězdy mezi nejlepšími vinařstvými ČR tři roky v řadě, velký úspěch. Obhájit dva zástupce v kategorii TOP 3 Sauvignon, v to jsem vlastně vůbec nedoufal a mám z toho obrovskou, OBROVSKOU radost :) A navíc máme v kategorii TOP 3 Chardonnay i našeho zástupce. Nemůže být lepších zpráv... Děkujeme!
 
Když jsem nahlédl, tak mám radost i za ostatní vinařství. Je super sledovat, jak kvalita u nás stoupá mezi světovou špičku. Gratuluji všem kolegům! Pokud hledáte tipy na skvělá vína, tady to máte na jednom místě.
 
Knihu Nejlepší vína České republiky - Průvodce 2020-2021 můžete objednat na www.w-d.cz