O nás & novinky

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

Novinky

Robert Parker Wine Advocate

1. 7. 2020 Robert Parker Wine Advocate

ROBERT PARKER je žijící legendou a považovaný za jednoho z nejznámnějších a nejvlivnější vinných kritiků na světě. Jeho hodnocením vín se řídí po několik dekád celý vinařský a sommeliérský svět a velmi často se podle něj určují i ceny těch nejznámnějších vín světa. Jako vinařství si hodnocení vína nemůžete vynutit, nemůžete zaplatit. Jen doufáte, že budete mít štěstí a vína pro hodnocení budou vybrána. Je to vlastně něco jako michelinský průvodce, ale ve světě vína. Pokud vám tým Robert Parker Wine Advocate zvěřejní a odtajní hodnocení a dostanete se do databáze ohodnocených vín, je to velký úspěch. Mnoho hodnocených vín jejich sítem propadne.

 

Ještě nikdy v historii žádné víno z České republiky neprošlo selekcí Robert Parker Wine Advocate. Mám obrovskou radost, že naše tři sauvignony mají tu čest být prvními víny v této slavné databázi hodnocených vín. Konkrétně Sauvignon Blanc Na výsluní 2018 (89 bodů), BIG Sauvignon Blanc 2018 (88 bodů) a Sauvignon Blanc Sahara 2018 (88 bodů). Hodnocení je velmi přísné a věřím, že brzy budou další vína z ČR následovat a budou ve světě více a více nabývat na respektu.

 

DĚKUJEME!

Grand test Chardonnay ve W&D

30. 5. 2020 Grand test Chardonnay ve W&D

Shodou okolností měsíc po dubnovém hodnocení odrůdy Sauvignon v magazínu Wine & Degustatiton proběhl i test odrůdy Chardonnay, kde jsme se také zúčastnili. Máme radost z bronzové medaile a kolegům na prvním a druhém místě velká gratulace! A vám přejeme příjemné čtení.

BIG Chardonnay na Vineval

24. 5. 2020 BIG Chardonnay na Vineval

Zhodnocení ročníků 2016, 2017 a 2018 BIG Chardonnay nedávno napsal pro Vineval Petr Lipový. Každý trochu jiný, každý projev specifický. Přečíst si můžete tady.

Rozhovor pro Ego! magazín Hospodářských novin

16. 5. 2020 Rozhovor pro Ego! magazín Hospodářských novin

Díky za příjemné povídání o začátcích, cestě a směřování vinařství...

Grand test Sauvignon ve W&D

15. 4. 2020 Grand test Sauvignon ve W&D

Už jste viděli dubnový Grand test magazínu Wine & Degustation se zaměřením na Sauvignon? Někteří z vás si už všimli a velké díky za gratulace! Moc nás to potěšilo :)

Podpořte lokální restaurace

25. 3. 2020 Podpořte lokální restaurace

U kolegů vinařů v zahraničí vznikla iniciativa #DrinkingAgainstSinking na podporu restauracím, winebarům a distributorům v tomto složitém čase. Je super, jaká vlna podpory se mezi vinaři objevila. Více info na www.540.cz kde můžete koupí vína podpořit i vy. My jsme se připojili a od nás je v nabídce Sauvignon Blanc MAGNUM, který není běžně v distribuci.

Doprava vín z eshopu za 0,-

18. 3. 2020 Doprava vín z eshopu za 0,-

Milí zákazníci,

vzhledem k mimořádnému nařízení vlády ČR je cesta k našemu vínu ztížená. Párování našich vín s jídly ve vašich oblíbených restauracích si teď nemůžete užívat. Pokud se ale pouštíte do domácích kulinářských aktivit, rádi by jsme při tom byli s Vámi. Proto do zrušení aktuálních nařízení si můžete objednávat vína z našeho eshopu a neplatíte dopravu.

Mnoho zdraví do následujících dnů 

Průvodce nejlepšími víny ČR 2019-2020

2. 12. 2019 Průvodce nejlepšími víny ČR 2019-2020

Téměř přesně po roce se u nás objevilo nové a aktuální vydání Průvodce nejlepších vín České republiky pro rok 2019 - 2020 od Wine & Degustation. Obhajovat umístění je vždy náročné. Moc mě těší, že nám porota druhý rok po sobě udělila nejvyšší počet hvězd. A nově v Průvodci také naleznete přehled nejlepších vín dle jednotlivých odrůd. V kategorii TOP 3 Sauvignon jsou dva naši zástupci. Mám obrovskou radost, že mezi konkurencí 153 vinařství porota mezi TOP Sauvignony vybrala rovnou dvě naše vína. Vzhledem k tomu, jak je Průvodce orientován a jaká jsou u poroty kritéria při výběru, je to pro mě osobně velký úspěch. DÍKY!

Praque Wine Trophy 2019

22. 8. 2019 Praque Wine Trophy 2019

Překvapení dne! Ani jsme netušili, že jeden z našich prodejců přihlásil náš Sauvignon blanc Na výsluní 2017 do druhého kola soutěže Prague Wine Trophy. A získali jsme zlatou! Děkujeme!

Tip na 5 nejhezčích vinařství podle Forbesu

31. 7. 2019 Tip na 5 nejhezčích vinařství podle Forbesu

Časopis Forbes Česko zmiňuje 5 tipů na nejhezčí vinařství na Moravě. Mezi nimi i naše. Děkujeme! A všechny zmíněné velmi doporučujeme navštívit. Je to zážitek!