O nás & novinky

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

Novinky

Sekty na Podkorkem.cz

1. 2. 2021 Sekty na Podkorkem.cz

Sekt? Tak tomuto tématu se věnoval Mikuláš z Podkorkem.cz Přečíst si můžete názory na toto téma od několika vinařů a proběhl i menší test několika moravských sektů. Děkujeme za hodnocení! :)

Sekt Sauvignon Blanc 2018

29. 11. 2020 Sekt Sauvignon Blanc 2018

Naše novinka konce roku 2020, na kterou jsem se dlouho těšil. Pro mě osobně velká výzva a po 26 měsících od zpracování hroznů máme výsledek. Sekt z odrůdy Sauvignon Blanc vyroben tradiční metodou kvašením v lahvi. Elegantní a jemná záležitost. Degorzáž po 18 měsících zrání na kalech. Připraveno potěšit Vás.

 

A děkuji vám všem, kteří jste věřili v dobrý výsledek a předobjednávali i několik měsíců předem! Sekt už je na cestě k vám...

Nový ročník knihy Nejlepších vín ČR 2020-2021

18. 11. 2020 Nový ročník knihy Nejlepších vín ČR 2020-2021
WOW! S napětím jsem čekal na výsledky knihy nového ročníku Nejlepších vín ČR a právě nám je zaslali z Wine & Degustation. Obhájit 3 hvězdy mezi nejlepšími vinařstvými ČR tři roky v řadě, velký úspěch. Obhájit dva zástupce v kategorii TOP 3 Sauvignon, v to jsem vlastně vůbec nedoufal a mám z toho obrovskou, OBROVSKOU radost :) A navíc máme v kategorii TOP 3 Chardonnay i našeho zástupce. Nemůže být lepších zpráv... Děkujeme!
 
Když jsem nahlédl, tak mám radost i za ostatní vinařství. Je super sledovat, jak kvalita u nás stoupá mezi světovou špičku. Gratuluji všem kolegům! Pokud hledáte tipy na skvělá vína, tady to máte na jednom místě.
 
Knihu Nejlepší vína České republiky - Průvodce 2020-2021 můžete objednat na www.w-d.cz

Robert Parker Wine Advocate

1. 7. 2020 Robert Parker Wine Advocate

ROBERT PARKER je žijící legendou a považovaný za jednoho z nejznámnějších a nejvlivnější vinných kritiků na světě. Jeho hodnocením vín se řídí po několik dekád celý vinařský a sommeliérský svět a velmi často se podle něj určují i ceny těch nejznámnějších vín světa. Jako vinařství si hodnocení vína nemůžete vynutit, nemůžete zaplatit. Jen doufáte, že budete mít štěstí a vína pro hodnocení budou vybrána. Je to vlastně něco jako michelinský průvodce, ale ve světě vína. Pokud vám tým Robert Parker Wine Advocate zvěřejní a odtajní hodnocení a dostanete se do databáze ohodnocených vín, je to velký úspěch. Mnoho hodnocených vín jejich sítem propadne.

 

Ještě nikdy v historii žádné víno z České republiky neprošlo selekcí Robert Parker Wine Advocate. Mám obrovskou radost, že naše tři sauvignony mají tu čest být prvními víny v této slavné databázi hodnocených vín. Konkrétně Sauvignon Blanc Na výsluní 2018 (89 bodů), BIG Sauvignon Blanc 2018 (88 bodů) a Sauvignon Blanc Sahara 2018 (88 bodů). Hodnocení je velmi přísné a věřím, že brzy budou další vína z ČR následovat a budou ve světě více a více nabývat na respektu.

 

DĚKUJEME!

Grand test Chardonnay ve W&D

30. 5. 2020 Grand test Chardonnay ve W&D

Shodou okolností měsíc po dubnovém hodnocení odrůdy Sauvignon v magazínu Wine & Degustatiton proběhl i test odrůdy Chardonnay, kde jsme se také zúčastnili. Máme radost z bronzové medaile a kolegům na prvním a druhém místě velká gratulace! A vám přejeme příjemné čtení.

BIG Chardonnay na Vineval

24. 5. 2020 BIG Chardonnay na Vineval

Zhodnocení ročníků 2016, 2017 a 2018 BIG Chardonnay nedávno napsal pro Vineval Petr Lipový. Každý trochu jiný, každý projev specifický. Přečíst si můžete tady.

Rozhovor pro Ego! magazín Hospodářských novin

16. 5. 2020 Rozhovor pro Ego! magazín Hospodářských novin

Díky za příjemné povídání o začátcích, cestě a směřování vinařství...

Grand test Sauvignon ve W&D

15. 4. 2020 Grand test Sauvignon ve W&D

Už jste viděli dubnový Grand test magazínu Wine & Degustation se zaměřením na Sauvignon? Někteří z vás si už všimli a velké díky za gratulace! Moc nás to potěšilo :)

Podpořte lokální restaurace

25. 3. 2020 Podpořte lokální restaurace

U kolegů vinařů v zahraničí vznikla iniciativa #DrinkingAgainstSinking na podporu restauracím, winebarům a distributorům v tomto složitém čase. Je super, jaká vlna podpory se mezi vinaři objevila. Více info na www.540.cz kde můžete koupí vína podpořit i vy. My jsme se připojili a od nás je v nabídce Sauvignon Blanc MAGNUM, který není běžně v distribuci.

Doprava vín z eshopu za 0,-

18. 3. 2020 Doprava vín z eshopu za 0,-

Milí zákazníci,

vzhledem k mimořádnému nařízení vlády ČR je cesta k našemu vínu ztížená. Párování našich vín s jídly ve vašich oblíbených restauracích si teď nemůžete užívat. Pokud se ale pouštíte do domácích kulinářských aktivit, rádi by jsme při tom byli s Vámi. Proto do zrušení aktuálních nařízení si můžete objednávat vína z našeho eshopu a neplatíte dopravu.

Mnoho zdraví do následujících dnů