O nás & novinky

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

Novinky

Mezinárodní den Sauvignonu

23. 4. 2019 Mezinárodní den Sauvignonu

Mezinárodní den Sauvignonu je pro mě vlastně takový sváteční den. Tento rok připadá na 3.5. a já jsem moc rád, že ho budu trávit netradičně na Slovensku v Selaví s perfektní kuchyní Jirky Zajíčka. K pětichodovému menu jsou napárovány kompletně naše Sauvignony (Růženy, Stará hora, Na výsluní, Sahara a BIG). Díky týmu Selaví za pozvání a těším se na společnou oslavu!

Skutečně velký Sauvignon od Fabiga

16. 4. 2019 Skutečně velký Sauvignon od Fabiga

Jak se líbil náš Sauvignon na webu Podkorkem.cz si můžete přečíst tady. Děkujeme!

Stavba nových prostor vinařství

5. 4. 2019 Stavba nových prostor vinařství

V minulém roce pro nás byl hlavní cíl výsadba, tento rok rozšiřujeme dvojnásobně výrobní a skladovací prostory vinařství. Fáze číslo 2 právě započata! Moc mě baví architektonické návrhy od kluků JEČMEN-CAHA architekti Mám rád jednoduché tvary a línie a v tomto si s klukama perfektně rozumíme.

Novinka Auspitz!

27. 3. 2019 Novinka Auspitz!

Auspitz (německy Hustopeče) je víno, na které jsem se dlouho těšil. Blend dvou odrůd z jílovitých půd různých viničních tratí z Hustopečí. Kořenitý tradiční veltlín a ovocný sauvignon, kterému jsem propadl. Pravdou je, že hustopečské vinařství zažilo svoji největší slávu v době, kdy 90% obyvatelstva tvořili Němci. Cítím velkou energii v této souvislosti vzhledem k historii a svým kořenům.

Král moravských sauvignonů...

18. 1. 2019 Král moravských sauvignonů...

"Roman svými víny ročníku 2017 navázal na roky 2015 a 2016. Kvalitativně i stylově se stabilizoval, a protože je konzistentní, můj přídomek Král moravských sauvignonů si plně zaslouží. Ne že by už na Moravě nebyl nikdo, kdo by s ním své Sauvignony mohl poměřit, ale takto ucelené portfolium základu, parcelovek a vlajkovky na sudu u nás prostě nikdo nemá."

 

Opět po roce průřez našich vín z ročníku 2017 zhodnotil Petr Lipový z Vineval. Článek si můžete přečíst zde

Forbes & Sauvignon Na výsluní

11. 12. 2018 Forbes & Sauvignon Na výsluní

V prosincovém Forbes Česko najdete výběr vín pro štědrovečerní večeři! Děkujeme za zmínku našeho Sauvignonu Na výsluní 2017. Vína doporučil Vít Hepnar - Sommelier

Průvodce nejlepšími víny ČR 2018-2019

4. 12. 2018 Průvodce nejlepšími víny ČR 2018-2019

Už je to několik týdnů, co proběhl křest nového ročníku knihy Průvodce nejlepšími víny České republiky. Ke mně se dostalo nové vydání teprve nedávno. Vzpomínám, že v loňském ročníku mě velmi potěšilo naše umístění, ale letošní rok mi způsobil malý a velmi příjemný šok. Vinařství získalo nejvyšší možný počet hvězd, tedy 3. A dva naše Sauvignony po 91 bodech!

Sauvignony v magazínu Víno & Styl

15. 9. 2018 Sauvignony v magazínu Víno & Styl

V aktuálním čísle Vino & Styl proběhl grand test Sauvignonu Blanc. Mám velkou radost z toho, jak dopadli naši dva zástupci. Z celkem 28 vín z celého světa je Big Sauvignon vítěz testu a Sahara byla vyhodnocena jako osmé nejlepší víno. To jsou příjemné zprávy při vrcholu vinobraní!

Pochvala Jakubovi!

21. 8. 2018 Pochvala Jakubovi!

Založení nové vinice Na výsluní byla od jara hlavně jeho práce a zodpovědnost a téměř všech 22 tisíc kusů sazenic se má čile k světu. Takhle nějak by mohl vypadat ukázkový mladý vinohrad. Radost se procházet...

F+F

2. 8. 2018 F+F

Finmag & Fabig

S klukama z Finmagu jsem se potkal nedávno v Praze už lehce ovíněný po náročné pracovní degustaci a vzešel z toho třístránkový rozhovor v novém vydání. Nevím, jestli to bylo vínem nebo správnými otázkami od Martina, ale bylo to moc fajn odpoledne...