About us & news

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

News

We are hiring!

10. 7. 2017 We are hiring!

Ahoj! Hledám posilu k nám na vinařství a do vinic. Pokud máš nadšení pro víno, piš na roman@fabig.cz

International Sauvignon Blanc Day 5.5.2017

5. 5. 2017 International Sauvignon Blanc Day 5.5.2017

Cheers and enjoy your SavBlanc!!

ČT & Fabig

30. 3. 2017 ČT & Fabig

Jen jsme oznámili plánovanou výsadbu naší hlavní odrůdy Sauvignonu Blanc a hned je o nás zájem!! No, to jen tak na zlehčení. Česká televize dnes dělá reportáž o nových výsadbách vinic i u nás na vinařství.

Vinařství na Archiwebu

15. 3. 2017 Vinařství na Archiwebu

Po dnešku najdete naše vinařství v databázi Archiwebu - největším českém portálu o architektuře. Děkujeme za zápis!! A co bude následovat? No, intenzivně přemýšlíme a pracujeme na druhé etapě rozšíření vinařství s JEČMEN-CAHA architekti. Na výsledek se už moc těším! S klukama je radost pracovat!!!!

Fabig, Sauvignon & Vineval

21. 12. 2016 Fabig, Sauvignon & Vineval

Kdyby jste si chtěli něco přečíst o našich Sauvignonech, tak pěkně je popsal Petr Lipový na Vineval. Díky za recenzi!

Jako kluk vinohrad nesnášel. Teď jeho vína chtějí nejlepší restaurace

30. 11. 2016 Jako kluk vinohrad nesnášel. Teď jeho vína chtějí nejlepší restaurace

Moc děkuji iDnes.cz, speciálně Michaele a Šárce za moc příjemně strávený den na vinařství. A všem ostatním za Vaše ohlasy a podporu, to vždy potěší. Článek si můžete přečíst zde.

Pro tento rok hlásím hotovo!

30. 11. 2016 Pro tento rok hlásím hotovo!

Bylo to krásné, bylo to náročné. Vinař Antoine Lahouratate, který se tento rok s námi podílel na novém ročníku vín, před několika dny odjel zpět do Francie. Miluje oblast Bordeaux a jejich červená vína, takže jeho otisk v Cabernetu Moravia je znatelný. Jsem opravdu rád za tuto spolupráci.

No, a na čerstvě nalahvovaný ročník Cabernetu 2015 se můžete těšit od prosince :-)

Víno a architektura

22. 11. 2016 Víno a architektura

Mám rád architekturu. Jednoduše se mě dotýká. Ať už pozitivně nebo negativně, ale nikdy to u mě není bez emocí. Jsem rád, že se na Moravě začínají objevovat nové, odvážné vinařské stavby a nemůžu se dočkat na další. Malá zmínka o nás také v tomto článku.

Poslední Sauvignon tohoto vinobraní zpracován!

14. 10. 2016 Poslední Sauvignon tohoto vinobraní zpracován!

LAST SAUVIGNON BLANC CRUSHED!! Začínali jsme Sauvignonem, končíme Sauvignonem :-) V průběhu měsíce jsme zpracovali Sauvignon z pěti různých tratí a z bílých hroznů je to pro kampaň 2016 konec. Se Sauvigonem jsme si tento rok opravdu dost pohráli, takže už teď se těším na srovnávání tratí a stylu jednotlivých vín. Antoine Lahouratate má opravdu bohaté zkušenosti!! SUPER!!

Francouzská posila při vinobraní 2016

26. 9. 2016 Francouzská posila při vinobraní 2016

S ročníkem 2016 přibude další přírůstek do mojí rodiny Sauvignonů. 100% barrel fermented Sauvignon Blanc!! S tímto vinobraním nám pomáhá francouzský vinař z oblasti Bordeaux, Antoine Lahouratate. Je to super zkušenost!!!