About us & news

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

News

Sekt Sauvignon Blanc 2018

29. 11. 2020 Sekt Sauvignon Blanc 2018

Naše novinka konce roku 2020, na kterou jsem se dlouho těšil. Pro mě osobně velká výzva a po 26 měsících od zpracování hroznů máme výsledek. Sekt z odrůdy Sauvignon Blanc vyroben tradiční metodou kvašením v lahvi. Elegantní a jemná záležitost. Degorzáž po 18 měsících zrání na kalech. Připraveno potěšit Vás.

 

A děkuji vám všem, kteří jste věřili v dobrý výsledek a předobjednávali i několik měsíců předem! Sekt už je na cestě k vám...

Nový ročník knihy Nejlepších vín ČR 2020-2021

18. 11. 2020 Nový ročník knihy Nejlepších vín ČR 2020-2021
WOW! S napětím jsem čekal na výsledky knihy nového ročníku Nejlepších vín ČR a právě nám je zaslali z Wine & Degustation. Obhájit 3 hvězdy mezi nejlepšími vinařstvými ČR tři roky v řadě, velký úspěch. Obhájit dva zástupce v kategorii TOP 3 Sauvignon, v to jsem vlastně vůbec nedoufal a mám z toho obrovskou, OBROVSKOU radost :) A navíc máme v kategorii TOP 3 Chardonnay i našeho zástupce. Nemůže být lepších zpráv... Děkujeme!
 
Když jsem nahlédl, tak mám radost i za ostatní vinařství. Je super sledovat, jak kvalita u nás stoupá mezi světovou špičku. Gratuluji všem kolegům! Pokud hledáte tipy na skvělá vína, tady to máte na jednom místě.
 
Knihu Nejlepší vína České republiky - Průvodce 2020-2021 můžete objednat na www.w-d.cz

Robert Parker Wine Advocate

1. 7. 2020 Robert Parker Wine Advocate

ROBERT PARKER je žijící legendou a považovaný za jednoho z nejznámnějších a nejvlivnější vinných kritiků na světě. Jeho hodnocením vín se řídí po několik dekád celý vinařský a sommeliérský svět a velmi často se podle něj určují i ceny těch nejznámnějších vín světa. Jako vinařství si hodnocení vína nemůžete vynutit, nemůžete zaplatit. Jen doufáte, že budete mít štěstí a vína pro hodnocení budou vybrána. Je to vlastně něco jako michelinský průvodce, ale ve světě vína. Pokud vám tým Robert Parker Wine Advocate zvěřejní a odtajní hodnocení a dostanete se do databáze ohodnocených vín, je to velký úspěch. Mnoho hodnocených vín jejich sítem propadne.

 

Ještě nikdy v historii žádné víno z České republiky neprošlo selekcí Robert Parker Wine Advocate. Mám obrovskou radost, že naše tři sauvignony mají tu čest být prvními víny v této slavné databázi hodnocených vín. Konkrétně Sauvignon Blanc Na výsluní 2018 (89 bodů), BIG Sauvignon Blanc 2018 (88 bodů) a Sauvignon Blanc Sahara 2018 (88 bodů). Hodnocení je velmi přísné a věřím, že brzy budou další vína z ČR následovat a budou ve světě více a více nabývat na respektu.

 

DĚKUJEME!

Grand test Chardonnay ve W&D

30. 5. 2020 Grand test Chardonnay ve W&D

Shodou okolností měsíc po dubnovém hodnocení odrůdy Sauvignon v magazínu Wine & Degustatiton proběhl i test odrůdy Chardonnay, kde jsme se také zúčastnili. Máme radost z bronzové medaile a kolegům na prvním a druhém místě velká gratulace! A vám přejeme příjemné čtení.

BIG Chardonnay na Vineval

24. 5. 2020 BIG Chardonnay na Vineval

Zhodnocení ročníků 2016, 2017 a 2018 BIG Chardonnay nedávno napsal pro Vineval Petr Lipový. Každý trochu jiný, každý projev specifický. Přečíst si můžete tady.

Rozhovor pro Ego! magazín Hospodářských novin

16. 5. 2020 Rozhovor pro Ego! magazín Hospodářských novin

Díky za příjemné povídání o začátcích, cestě a směřování vinařství...

Grand test Sauvignon ve W&D

15. 4. 2020 Grand test Sauvignon ve W&D

Už jste viděli dubnový Grand test magazínu Wine & Degustation se zaměřením na Sauvignon? Někteří z vás si už všimli a velké díky za gratulace! Moc nás to potěšilo :)

Support to your local restaurant

25. 3. 2020 Support to your local restaurant

With DrinkingAgainstSinking initiative, winemakers want to support their local community and small businesses. Every Drinking-Against-Sinking-Wine will cost at least 20€ and is available at every winery that participates in this project. Part of this money will stay with the wine maker to cover their costs. The rest will be given to local businesses, like restaurants and retailers, to support them.

We are on board with our special edition Sauvignon Blanc MAGNUM. It's not normally on sale. 

Thank you for your help and support!

Doprava vín z eshopu za 0,-

18. 3. 2020 Doprava vín z eshopu za 0,-

Milí zákazníci,

vzhledem k mimořádnému nařízení vlády ČR je cesta k našemu vínu ztížená. Párování našich vín s jídly ve vašich oblíbených restauracích si teď nemůžete užívat. Pokud se ale pouštíte do domácích kulinářských aktivit, rádi by jsme při tom byli s Vámi. Proto do zrušení aktuálních nařízení si můžete objednávat vína z našeho eshopu a neplatíte dopravu.

Mnoho zdraví do následujících dnů 

A guide of the best Czech wines 2019-2020

2. 12. 2019 A guide of the best Czech wines 2019-2020

Nearly after a year a new issue of the Guide of the best Czech wines for the year of 2019-2020, from Wine & Degustation, has arrived. I’m very thankful that the judges have awarded us the highest amount of stars, for the second year in a row now. In the Guide you will also be able to find an overview of the best wines per each variety. Two of our own wines are in the category of TOP 3 Sauvignon. I’m extremely happy that in a competition of 153 wineries the judges chose two of our wines to place in the TOP Sauvignon category. Considering how the Guide is oriented and the criteria required to pass with the judges, this is a huge accomplishment for me. Thank you!