About us & news

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

News

Cabernet Moravia 2013 je v sudech

8. 12. 2013 Cabernet Moravia 2013 je v sudech

Barrique sudy jsme naplnili novým ročníkem Cabernet Moravie. U vína je přirozeně odbouraná ostrá kyselina jablečná, po delší maceraci je víno plné sladších tříslovin. Tak, jak jste u naší CM zvyklí :-) A teď se bude několik měsíců harmonizovat v sudech, než bude připraveno na cestu k Vám.

Před rokem jsme začali stavět

11. 6. 2013 Před rokem jsme začali stavět

Na fotce výše je vidět, jak to na pozemku, kde je naše vinařství, vypadalo přesně 19.6.2012. Den na to se začalo stavět. A pro porovnání i fotka z dnešního dne :-)

Vína ročníku 2012 jsou v lahvi!

7. 5. 2013 Vína ročníku 2012 jsou v lahvi!

Po více jak půlročním zrání a školení vín je pro Vás připraven nový ročník 2012 :-) Udělali jsme maximum a věříme, že kvalita vín je zase o kousek výše! Vždy se budeme snažit o plný kořenitý Veltlín s lehkým zbytkovým cukrem, pikantní Sauvignon nebo perfektně vyzrálou surovinu u Cabernet Moravie. Jen specializace na několik málo odrůd může každoročně kvalitu posunout výše. Věřím, že toto je ta správná cesta...

A tak, jak jsme měli v plánu, nově přidáváme k řadě SOUL řadu FRESH. Jde o svěží, aromatická a nenáročná vína. Pro takový jednoduchý začátek. Pouze jedno bílé a jedno červené. Žádné rozšiřování o několik dalších odrůd se konat nebude :-) Musíte co nejdříve ochutnat!!!

Naše vína můžete nově nakoupit online, v eshopu Winehouse.cz

7. 3. 2013 Naše vína můžete nově nakoupit online, v eshopu Winehouse.cz

Jste zvyklí nakupovat vše přes internet? Využijte služeb našeho partnerského obchodu s víny Winehouse.cz a objednejte si naše vína online. Nabídku našeho vinařství naleznete v našem profilu vinařství. Koupit si jej můžete již od července 2013. Pokud jste z Prahy, využijte čtvrtečního rozvozu ZDARMA.

Tak pro tento rok jsme to zapíchli!

24. 2. 2013 Tak pro tento rok jsme to zapíchli!

Myšleno řez vinice :-) S řezem vinic jsme začali už v prosinci, protože nás čeká od jara hodně práce kolem vinařství. I když podle fotky to tady spíš vypadá jako na horách uprostřed zimy :-)

Cabernet Moravia vyhrála zlatou medaili na Promenádě červených vín!

12. 2. 2013 Cabernet Moravia vyhrála zlatou medaili na Promenádě červených vín!

V pátek 23.listopadu proběhlo v prostorách Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích hodnocení vzorků vín přihlášených do 7. ročníku Promenády červených vín, jediné specializované soutěže červených a růžových vín v České republice.

Téměř 40 vinařství dodalo 160 vín, která obodovalo pět komisí školených degustátorů pod vedením Ing. Pavla Kršky z Národního vinařského centra ve Valticích.

Tohoto ocenění si velmi vážíme a bereme to jako potvrzení, že jdeme správnou cestou.

Dorazily sudy pro Cabernet Moravii!

27. 11. 2012 Dorazily sudy pro Cabernet Moravii!

Dnes u nás s měsíčním předstihem vypukly Vánoce. Byly nám dodány barrique sudy, na které jsme se tak těšili. Budeme je plnit letošní Cabernet Moravií. Už teď je víno po odbourání kyseliny jemné a plné. A zrání vína na sudu mu jen prospěje a posune zase o kousek dále. Určitě je na co se těšit :-)

Lisujeme Cabernet Moravii

6. 11. 2012 Lisujeme Cabernet Moravii

Poslední lisování tohoto roku! Cabernet Moravia se nám po 4 týdnech macerace zdá v ideální fázi pro stažení z matolin. Šetrně oddělujeme víno a zbylé matoliny jen lehce lisujeme, aby se do vína nedostaly nepříjemné třísloviny. A lis plníme ručně, aby se rmut co nejméně poškodil. Díky těmto postupům působí naše Cabernet Moravia v chuti velmi jemný a harmonickým dojmem. A můžeme si to dovolit proto, že se zaměřujeme pouze na dvě odrůdy červeného a netlačí nás čas se zpracováním dalších odrůd.

Stihli jsme to!

1. 10. 2012 Stihli jsme to!

Na poslední chvíli, ale podařilo se :-) Vinobraní 2012 už probíhá v novém. Nebylo moc času na aktuální fotky, později určitě budou. Právě lisujeme Sauvignon...

Stavba po dvou měsících

16. 8. 2012 Stavba po dvou měsících

Jsou to téměř dva měsíce, co se poprvé "koplo" do země. A stavba je momentálne v této fázi. Na jednu stranu máme radost, jak rychle roste před očima, na stranu druhou obavy, aby se vše (nebo alespoň výrobní část) stihlo do vinobraní. To totiž zřejme bude letos zase o něco dříve. Určitě to ale dobře dopadne :-)